parallax background

Olej na jizvy

Zázvor
14. 1. 2020
Olej z granátového jablka
16. 1. 2020

Inspirujte se receptem od mezinárodně renomované aromaterapeutky Andrey Butje.
Nepřestává mne překvapovat, jak éterické oleje pomáhají v péči o pokožku s jizvami. Fascinuje mne, jak aromaterapie přispívá ke zklidnění a regeneraci jizev, ať již vznikly následkem úrazu, po operaci nebo po akné. Aromaterapeutku a zakladatelku Aromahead Institutu Andreu Butje jsem poprosila, zda bych s vámi mohla sdílet překlad jejího oblíbeného receptu. Budu velmi ráda, pokud vám recept pomůže zmírnit viditelnost jizev a Andree tímto děkuji za možnost recept pro vás přeložit.

Pokud připravuji tělové máslo nebo olej na jizvy nebo stará zranění, je tamanu olej jedním z mých nejoblíbenějších olejů. Tamanu olej (olej z kalaby obvejčité – pozn. překladatele) pochází z Madagaskaru a ostrovů Polynésie a má velmi silné aroma podobné ořechům či kari. V některých oblastech polynéských ostrovů se používá jako tradiční lék na léčbu potíží pokožky, starých zranění a jizev.

Výroba tamanového oleje je fascinující! Kalabova obvejčitá je strom, který dává krásné ovoce, která obsahuje velké jádro uvnitř. Olej se vyrábí z těchto jader. . . ale jádra jej neobsahují, když je ovoce zralé, ani když spadne již ze stromu. Olej se vytváří poté, co jsou jádra sušena na slunci po dobu asi osmi týdnů. Během této doby jádra zhnědnou a ztratí asi třetinu své hmotnosti. Ve chvíli, kdy vypadají vysušeně a jako na konci svého životního cyklu, je možné je lisovat za studena a vyrobit vzácný olej.

Někdy vmíchám tamanu olej do másla na jizvy (spolu s bambuckým máslem, kokosovým olejem, včelím voskem a jojobou) a jindy vyrobím jednoduchý olej na jizvy jen z tamanu a éterických olejů. Zde je jedna z těchto směsí:

Tamanu a olej kadidlovníku na jizvy

  • 2 oz (60 ml) tamanu oleje (Calophyllum inophyllum)
  • 12 kapek éterického oleje z kadidlovníku (Boswellia carterii)
  • 12 kapek éterického oleje ze smilu (Helichrysum italicum)
  • 12 kapek éterického oleje z levandule (Lavandula angustifolia)

Směs připravte ve skleněné nádobce o obsahu 2 oz (60 ml). Můžete ji používat pětkrát denně a vmasírovat ji do jizev a starých ran. Aroma této směsi je velmi výrazné.

Tento olej na jizvy se vyrábí s 3% ředěním. O ředění esenciálních olejů hovoříme více v bezplatné lekci Aromahead Úvod do esenciálních olejů. Je uklidňující vědět, že si můžete vybrat ty správné oleje a správné ředění, aby směs byla bezpečná a vhodná pro dané použití! Pokud jste se ještě nepřihlásili na bezplatnou lekci, zvu vás, abyste se k nám přidali – budete to zábava!

O autorce:
Andrea Butje – majitelka a lektorka Aromahead Institutu

Aromahead Institut, který Andrea Butje vlastní, je předním zdrojem online kurzů z oboru aromaterapie. Andrea svým inspirativním přístupem nabízí online certifikaci z oblasti aromaterapie prostřednictvím videí a originálních vzdělávacích materiálů o éterických olejích. Objevte její knihu Essential Living: Aromatherapy Recipes for Heath and Home!

Více o Andree naleznete na https://www.aromahead.com/instructors

Foto: archív Andrea Butje a Depositphotos

ZDROJ A AUTORSKÉ PRÁVO

https://blog.aromahead.com/2017/05/15/oil-scars-amt

Přeloženo se svolením autorky.
Katerina Kloudova

Ověřeno MonsterInsights