BAIMS natural makeup 100% přírodní líčení
3. 3. 2020
Přírodní kosmetika, která nesmí v létě chybět
27. 4. 2020

Bylinná směs nebolí Ubtan

Ubtan je relativně populární čisticí prostředek na plet, který známé z ajurvedy, ale ne každý o něm ví. Ubtan je velmi jemná směs bylin, mouky a jílů, která se používá k čištěni pleti. Ubtan se liší od peelingu tim, že částice ubtanu jsou velmi malé, nepoškozují pokožku a lze je denně používat. Zatímco peelingy jsou nejlépe používány ne více než jednou týdně.
Ubtan je tradiční způsob v péči o pleti v Indii s tisíciletou historií. Ajurvéda, starověká věda o životě a zdraví, doporučuje používat k mytí ubtan. Jednou ze zásad péče o pokožku ajurvédy je používat pouze to, co můžeme sníst. A ubtan tomu odpovídá.

Jak se ubtan používá
Ubtan není tak obtížné použít i když je prostředek se stoletou historií. Nejprve musíte očistit obličej od make-upu. Ubtan k tomu není vhodný. Proto je třeba k odstranění make-upu použít hydrofilní olej. Některé typy make-upu odstraňuje běžný kosmetický olej – kokosový, olivový a další.
Vezměte 1 čajovou lžičku ubtanu a zřeďte v malé nádobě vodou nebo hydrolatem, dokud nedosáhne konzistence zakysané smetany. Když už máte trochu praxe, zamíchejte přímo v dlani. Naneste směs na obličej a několik minut důkladně masírujte. Zvláštní pozornost věnujte oblastem s černými tečkami. Poté směs omyjte vodou.
Výhody a nevýhody
Ubtan má své významné výhody ve srovnání s jinými prostředky na čištění pleti.
První z nich je 100 % přibodni složeni.
Další výhodou je, že ubtan opravdu čistí důkladně. Neustálé používání ubtanu zjemňuje pokožku, výrazně snižuje vyrážky a černé skvrny.
Třetí výhodou je, že ubtan nevysušuje pokožku, a ne poškozuje přirozenou lipidovou bariéru pokožky.
A ještě jedna věc, denní masáž kůže během mytí ubtanem zvyšuje krevní oběh, začíná proces regenerace kůže.
Nevýhodou je ubtan ve své aplikaci. Tato metoda není pro líné. Za prvé, je mnohem pohodlnější vzít hotovou pěnu a opláchnout za 20 sekund, než smíchat ubtan s vodou a stále masírovat. A navíc po každém použití budete muset umývat umyvadlo.

Hlavní složky ubtanu:

Léčivé byliny – to je hlavní složka ubtanu. Některé ubtany jsou vyráběny z tradičních indických bylin – shikakai, alma, nim a další. Nyní se však široce praktikuje výroba ubtanu z místních bylin, jako je heřmánek, vlaštovičník, levandule, tymián a další.
U ubtanů se nejčastěji používá mouka z cizrny, ovesných vloček a rýže.
Jíly dobře absorbují tuk, odstraňují přebytečný tuk a toxiny z pokožky.

A co je nejdůležitější, používejte vysoce kvalitní ubtanu, který je vhodný pro váš typ pleti, efekt bude patrný po prvním týdnu aplikace.

Ubtan si můžete koupit na našem e-shopu:
https://aromaria.cz/…/bot…/cistici-pripravky-na-oblicej/

         

 

 

 

Ověřeno MonsterInsights